În perioada 18 – 19 octombrie 2018, Facultatea de Inginerie Electrică din cadrul Universității Tehnice Gheorghe Asachi din Iași împreună cu Asociaţia SETI au organizat a X-a Conferinţă internaţională şi expoziţie privind ingineria electrică şi energetică (EPE 2018). Conferinţa EPE este acum o tradiţie, fiind confirmată ca un important eveniment internaţional în domeniul ingineriei electrice. Începând cu anul 1999, EPE a ajuns astăzi la a 10-a aniversare. Conferinţa EPE este organizată la fiecare doi ani, cu intenţia de a atrage o largă audienţă naţională şi internaţională din atât din comunicatra academică cât și industrială.

În acest context, prezentarea proiectului URBIVEL a avut un real succes în cadrul workshopului –  “Trends and Challenges of Automotive Industry”.